Sony Xperia Z3: wszystko, co już wiemy

Sony Xperia Z3: wszystko, co już wiemy

Najdziwniejszą informacją pojawiającą się w pogłoskach na temat tego telefonu jest… zachowanie tego samego procesora. Wbrew temu, co wcześniej sądzono, Sony być może nie zdecyduje się na zastosowanie w Z3 nowego chipu Qualcomm-a, czyli Snapdragona 805, lecz pozostanie przy znanym już z modelu Z2 Snapdragonie 801. Słabszym, wolniejszym i gorzej radzącym sobie z obróbką sygnału wideo w rozdzielczości 4K, jednak – jak widać uznało Sony – radzącym sobie wystarczająco dobrze. Być może w kolejnych modelach Sony przeskoczy bezpośrednio na Snapdragona 810, którego debiut spodziewany jest na wiosnę 2015 roku.

Podobnie jak pokazana niedawno Xperia T3 (to jej zdjęcie zdobi ten artykuł), nowa Xperia Z3 ma być niesamowicie cienka – jej obudowa będzie miała tylko 7 mm grubości. Co ciekawe, ekran nowego telefonu ma pozostać przy rozdzielczości Full HD, bez niepotrzebnego rzucania się na QHD. Do tego m.in. 3 GB pamięci RAM czy aparat z matrycą o rozdzielczości 20 megapikseli.

Cóż, jeśli większość z tych pogłosek okaże się prawdziwa, to różnice między modelami Z2 i Z3 nie będą jakieś specjalnie imponujące. Miejmy zatem nadzieję, że Sony mocno nas jednak zaskoczy…