Szyfrowany dysk SSD zintegrowany ze smartfonem

Szyfrowany dysk SSD zintegrowany ze smartfonem

Jeśli szukacie nowych rozwiązań w dziedzinie szyfrowania danych warto zwrócić uwagę na polski projekt SoSecure. Dysk ten nie tylko oferuje najbardziej bezpieczną metodę szyfrowania danych, ale także umożliwia kontrolę przez smartfona. Aplikacja oferuje kilka ciekawych funkcji.

Przykładowo będziecie mogli włączyć notyfikację alarmową, która odpali się automatycznie gdy dysk znajdzie się poza zasięgiem telefonu – w ten sposób nie zapomnisz zostawić torby z dyskiem w publicznym miejscu. Dodatkowo jeśli często w pracy odchodzicie od biurka, a nie chcecie by ktokolwiek miał dostęp do Waszych danych będziecie mogli ustawić także czas nieaktywności, po którym dysk się zablokuje.

Aplikacja oferuje także automatycznie zmieniany układ klawiszy, by wstukując PIN osoby z zewnątrz nie mogły podpatrzeć kombinacji cyfr. Jedynym przyciskiem będziecie mogli też całkowicie usunąć z dysku wszystkie dane.

SoSecure podłączymy do komputera poprzez microUSB 3.0 lub SATAII. Aplikacja zadziała natomiast z urządzeniami z systemem iOS (6.1.3 lub wyżej) i Android (4.3 lub wyżej). W późniejszym czasie dodana zostanie także obsługa przez Windows Phone.

Na Kickstarterze najtańsza wersja dysku 64GB kosztuje 187 £ czyli około 955 zł. Gdy urządzenie trafi do masowej sprzedaży ma kosztować 297£, czyli ponad 1500 zł. Dostępne są także wersje dysku w mniej standardowych obudowach np. z włókna węglowego, oraz ze stacją dokującą Zero Touch Backup.