Ten kubek powie Ci, czy pijesz Colę czy Pepsi

Ten kubek powie Ci, czy pijesz Colę czy Pepsi
Odpowiednie nawadnianie naszego organizmu powinno być naturalnym nawykiem, niestety w praktyce okazuje się, że najczęściej pijemy zbyt mało płynów niż jest to konieczne, by utrzymać nasz organizm w odpowiednim stanie. Vessyl nie tylko pomoże nam rozwiązać ten problem, ale także pozwoli zebrać dane, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi.
Ten inteligentny kubek o surowym, prostym designie analizuje skład każdego wlanego płynu i łącząc się bezprzewodowo z naszym smartfonem przekaże nam informacje na temat liczby kalorii, ilości cukrów, tłuszczy, kofeiny itp. Na samym kubku umieszczony jest także maleńki wyświetlacz, na którym ukazane zostanie nasze dzienne zapotrzebowanie na płyny. Dzięki zebranym danym już po miesiącu powinniśmy dysponować statystykami, które powiedzą nam np. z jakim rodzajem napoju powinniśmy przystopować, czy też ile kubków wody powinniśmy wypijać więcej. Aplikacja pozwoli też na ustalenie dziennych limitów np. kawy.

Vessyl spełni swoją rolę jednak tylko w momencie, gdy będziemy przelewać wszystko do jego wnętrza. Co prawda w aplikacji możliwe jest także wprowadzanie zdalnych raportów o np. wypitym kieliszku czerwonego wina, ale tego typu informacje nie będą już super dokładne, a opierać się będą jedynie na średnich wartościach produktu danej kategorii. Vessyl ładowany jest bezprzewodowo z dołączonej do zestawu podstawki. 60 minut ładowania pozwoli na 5-7 dni działania.
Vessyl jest jeszcze w fazie projektowej, ale ma pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku. Na oficjalnej stronie producenta można zamówić kubek w cenie 99$. Później cena ta wzrośnie do 199$.

Więcej:gadżety