UPC po cichu spowalnia domowe sieci WiFi swoim użytkownikom

Bez poinformowania o tym fakcie swoich klientów, UPC Polska obniżyło swoim niektórym klientom prędkość domowych sieci WiFi. "Niektórym" może oznaczać nawet kilkaset tysięcy użytkowników.

Michał Fura – rzecznik prasowy UPC przyznaje, że operator boryka się z kłopotami technicznymi, przez które domowe sieci WiFi mogą nie działać prawidłowo. Dodaje jednak, że skala problemu jest niewielka.

Zaobserwowaliśmy jednostkowe przypadki niestabilnej współpracy niektórych sterowników kart sieciowych. Zgłosiliśmy już tę sprawę producentowi, który pracuje nad rozwiązaniem — mówi Fura.

Problem dotyczy klientów, którzy płacą za łącze 60Mb/s. Część z nich o takiej prędkości w swojej sieci bezprzewodowej może jedynie pomarzyć. Po WiFi połączenie jest 20x wolniejsze, a do tego momentami niestabilne. Jeszcze kilka lat temu nikt by się tym faktem zbytnio nie przejął, jednak biorąc pod uwagę, że w dzisiejszych czasach do naszego domowego routera podłączamy coraz więcej urządzeń, w tym takich, które służą do strumieniowania mediów, problem staje się poważny na tyle, że niektórzy być może zechcą zareklamować usługę, za którą płacą UPC.

Powiązane treści:

Router mobilny – ranking routerów.

0
Źródło: forsal
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.