Zupełnie nowa Opera na Linuxa!

Opera Software udostępniła dzisiaj wersję Developer Opery 24 na Windowsa, Maka i Linuksa. Ta ostatnia będzie posiadać wszystkie cechy zapewniane wersjom dla wiodących platform.

Stworzona od podstaw i oparta o silnik Blink, Opera została wydana rok temu. Programiści włożyli sporo pracy, by dopieścić przeglądarkę i zapewnić jej wydajność, płynność i ulepszoną integrację z Makiem i Windowsem. W tym samym czasie pracowali nad wersją dla Linuksa, która od samego początku miała być zaopatrzona w ten sam zestaw funkcji.

Otrzymaliśmy wiele pytań dotyczących Opery na Linuksa od naszych użytkowników — powiedział Zhenis Beisekov, Product Manager odpowiedzialny za produkty desktopowe w Opera Software. –

Dla nas wydanie jej było tylko kwestią czasu. Skupiliśmy się nad zupełnym przebudowaniu przeglądarki oraz zaopatrzeniu jej w nowy silnik i te same funkcje, które są już dostępne w wersjach na Windows i Mac. Teraz możesz w końcu wypróbować zupełnie nową jakość przeglądania na Linuksie.

Dzięki tej wersji użytkownicy Linuksa będą mogli przetestować parę przydatnych funkcji, takich jak funkcja Schowek i Odkrywaj. Obydwie ułatwiają przeglądanie poprzez organizację treści. Schowek umożliwia tworzenie podglądu zapisanych stron, dzięki czemu można łatwo w jednym miejscu porównać oferty, produkty lub hotele. Odkrywaj gromadzi świeże i ciekawe artykuły bezpośrednio w przeglądarce.

Na razie Opera na Linux dostępna jest jedynie w wersji Developer. Opera Developer to eksperymentalny kanał produktowy, który zapewnia podgląd nowych rozwiązań, które mogą w przyszłości znaleźć się w stabilnej wersji. Pomóż nam dopracować tę wersję, zgłaszając uwagi i błędy na https://bugs.opera.com/wizarddesktop/.

Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.