Audiotrip: Polska aplikacja turystyczna trafiła na Kickstartera

Jej darmową wersję pobierzecie już teraz.

Pomysł jest świetny w swojej prostocie. Pobieramy aplikację, wybieramy interesujące nas miasto i pieszą trasę wycieczki, a następnie udajemy się na miejsce i zaczynamy słuchać opowieści. Na mapie, którą obserwujemy na smartfonie wytyczone są punkty zainteresowań. Gdy znajdziemy się w ich pobliżu aplikacja odczyta naszą lokalizację GPS i umożliwi odsłuchanie kolejnego punktu wycieczki. Nie jesteśmy uwiązani godzinami pracy lokalnego przewodnika, ani kosztami wypożyczania sprzętu. Płacimy raz (lub wcale jeśli chodzi o miasta w Polsce) i otrzymujemy dostęp do wszystkich wycieczek.

Autorzy celują w rynek globalny, dlatego właśnie potrzebne jest wsparcie finansowe. Konieczne jest zatrudnienie profesjonalnych przewodników i pasjonatów historii. Kampania na Kickstarterze zakłada stworzenie europejskiego przewodnika z 24 miastami. W przypadku wizyt za granicą ważne jest by nie płacić dodatkowo za roaming. AudioTrip działa bez konieczności łączenia się z internetem, jednakże trzeba pamiętać by zawczasu pobrać plik z daną trasą na smartfona. Taki europejski przewodnik głosowy otrzymamy w cenie 8 funtów. Musimy jednak pamiętać, że w tym przypadku nagrania głosowe prowadzone są w języku angielskim. Sama aplikacja natomiast jest bezpłatna i można ją pobrać już teraz z Google Play i App Store.

Tras jest sporo i na każde większe miasto w Polsce przypada co najmniej kilka wycieczek. Warto sprawdzić zwłaszcza teraz w sezonie urlopowym.

Ponadto AudioTrip umożliwia nagranie własnej wycieczki i udostępnienie jej społeczności za darmo lub odpłatnie.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News