Chcesz sprawdzić jak wygląda praca recenzenta gier komputerowych?

Miało być tak pięknie - wcześniejszy dostęp do tytułów, na które czekają tysiące graczy, branżowe imprezy, zagraniczne wyjazdy, praca prosto z kanapy, sława, pieniądze ;). Wszyscy gracze marzący o takim etacie będą mogli skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością w Game Journalism Simulator.

Był już symulator kozy, a ostatnio furorę na Kickstarterze zrobił symulator… kamienia. Dlaczego więc symulator branży dziennikarskiej ukierunkowanej na gry wideo ma się nie udać? Gra jest tworzona przez… samych redaktorów z zagranicznych portali – m.in. Jasona Evangelho („Forbes”), Erica Boucharda („Everyday Gamers”), Kyla Gaddo („Save/Continue”), Mata Furtado („Examiner”). Panowie chcą poznać od środka branżę, o której codziennie piszą, a nie zrobią tego lepiej niż właśnie tworząc grę komputerową.

Oczywiście stawiałabym na to, że gra będzie bardziej przypominała zabawną parodię pracy dziennikarza growego niż symulator z prawdziwego zdarzenia, ale myślę, że i tak wyłapiecie prawidłowy kontekst. Swoją karierę będziemy zaczynać od nieznanego nikomu blogera do cenionego w branży i szanowanego przez czytelników (hmmm… to już brzmi zabawnie;) ) dziennikarza pracującego na pełen etat.

Prace nad Game Journalism Simulator są dopiero w fazie początkowej i twórcy nie zapowiedzieli jeszcze nawet przybliżonej daty premiery. Ich postępy śledzić można jednak na blogu oraz Facebooku.
0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.