Cliff Bleszynski pomoże przy polskiej grze Superhot

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Superhot to znaczy, że przegapiliście jedną z najbardziej nietypowych produkcji ostatnich lat.

Superhot najpierw zaistniał podczas ubiegłorocznej Krajowej Konferencji Wytwarzania Gier Komputerowych, gdzie odbył się konkurs na stworzenie gry FPS. Jurorzy docenili niezwykły pomysł twórców, a udostępnione wkrótce potem demo szeroko odbiło się echem w Internecie i spowodowało, że gra błyskawicznie przeszła Steam Greenlight. Teraz twórcy wystartowali z kampanią na Kickstarterze, by zebrać kwotę 100 tys.$ potrzebną na dopracowanie gry. Na szczęście nie było z tym żadnego problemu. Gra została sfinansowana w zaledwie jeden dzień, co w przypadku mało znanych studiów developerskich dzieje się naprawdę rzadko. Warto jednak dalej wspierać ten projekt, gdyż umożliwi to twórcom zaimplementowanie dodatkowych opcji m.in trybu speedrun, czy replay. Grę możemy zakupić tam za kwotę 14$.

Jednym z internautów, którzy wsparli projekt był właśnie Cliff Bleszynski, który od jakiegoś czasu zapowiadał swój powrót do tworzenia gier. Bleszynski wpłacił 2000$ pod warunkiem, że polskie studio pozwoli zaprojektować mu jeden poziom do Superhot.

Teraz tym bardziej czekamy na premierę gry.

0
Źródło: Polygon.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.