Co zyskujesz dzięki kompatybilności PlayStation4 ze smartfonem lub tabletem?

Co zyskujesz dzięki kompatybilności PlayStation4 ze smartfonem lub tabletem?

Stałe podłączenie do Internetu niekonieczne, ale pożądane

PlayStation 4 to najnowsza, wysoce zaawansowana konsola do gier, zdolna do korzystania z funkcji społecznościowych za pośrednictwem sieci internetowej. Jest to możliwe za pośrednictwem smartfona czy tabletu, dzięki czemu uzyskujemy możliwość grania ze znajomymi niezależnie od tego, gdzie się znajdują, a także mamy dostęp do najnowszych uaktualnień gier w Internecie. Kompatybilność urządzeń mobilnych i konsoli PlayStation 4 Taka multiplatformowość stwarza zupełnie nowy wymiar rozrywki.

Jak połączyć konsolę i urządzenie mobilne?

PlayStation 4 została wyposażona przez Sony w aplikację towarzyszącą – PlayStation App, dostępną dla smartfonów z systemem iOS i Android, która pozwala na przeglądanie niektórych funkcji konsoli. Należy ją pobrać na smartfon czy tablet, a następnie zsynchronizować z konsolą, co można zrobić w sposób intuicyjny. Po dokonaniu synchronizacji użytkownik musi już tylko zalogować się na utworzone konto w PlayStation Network i gotowe. Od tej chwili tablet lub smartfon staną się drugim ekranem do gier z PlayStation 4.

Nie ulega wątpliwości, że Sony PlayStation 4 to nie tylko konsola do gier, ale zaawansowany system rozrywki. Nie trzeba kupować osobno konsoli i smartfona, bowiem operatorzy komórkowi, tacy jak Plus,

przygotowali ofertę łączoną – zestaw Sony PlayStation 4 np. ze smartfonem Sony Xperia L w taryfach LTE. Dzięki temu od razu zyskujemy oba urządzenia, które pozwalają na korzystanie z pełnej funkcjonalności nowej konsoli do gier w trybie społecznościowym. Oprócz tego operator daje możliwość uruchomienia sieci dla konsoli za pośrednictwem routera domowego. Konsola z routerem zadziała w podobny sposób, jak ze smartfonem.