Dziś odbędzie się gra o pierwsze miejsce w turnieju The International

Przez ostatnie dwa tygodnie najlepsze drużyny DOTA 2 z całego świata walczyły o pierwsze miejsce w największym pod względem puli nagród turnieju - The International. Dzisiaj, za dosłownie chwilę odbędzie się mecz finałowy.

A jest o co walczyć. Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce wygra $5,028,308 – oznacza to, że każdy gracz (drużyny składają się z 5 osób) otrzyma ponad milion dolarów. Nagroda za drugie miejsce to „tylko” $1,475,699. A kto zmierzy się w finale?

NewBee i ViciGaming – dwie chińskie drużyny okazały się najlepsze w tym roku i z całą pewnością zasługują na miejsce w finale. ViciGaming, trafiając do drabinki przegranych wyeliminowało większość faworytów tegorocznej edycji The International – między innymi drużynę Evil Geniuses (USA), która wczoraj po przegranym meczu z Vici zajęła trzecie miejsce w turnieju i zabierze do domu prawie okrągły milion dolarów.

Tegoroczny turniej w DOTA 2 jest też pierwszym turniejem transmitowanym na żywo przez ESPN – eksperci oceniają to jako ogromny krok naprzód jeśli chodzi o zachodni świat e-sportu.

Jeśli chcecie obejrzeć jak wygląda gra o 5 milionów dolarów, to zapraszamy tutaj: http://www.twitch.tv/dota2ti Mecz powinien zacząć się ok. 19 polskiego czasu. Gra się do trzech wygranych.

0
Źródło: Valve
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.