Film unoszący się w powietrzu, który obejrzysz z każdej strony

Szkoccy artyści - Chris Helson i Sarah Jackets - zaprojektowali trójwymiarową, holograficzną instalację, która pozwala oglądać specjalne filmy z różnych kątów.

Wystawa o nazwie „Help me Obi” powinna zachwycić wszystkich amatorów trójwymiarowych obrazów. Wyświetlany film o maksymalnej przekątnej 30 centymetrów wydaje się unosić w powietrzu za sprawą czegoś w rodzaju transparentnego ekranu. Co więcej obraz można obejść dookoła i z każdego kąta zobaczymy dokładnie to samo ujęcie. System musi posiadać zatem funkcję śledzenia wzroku użytkownika.

Autorzy nie chcą jednak zdradzić jeszcze w jaki sposób działa ich urządzenie zasłaniając się trwającym procesem patentowym: „Wykorzystujemy cechę bezwładności wzroku, projekcję wideo i kilka technicznych wynalazków. O ile wiemy jesteśmy pierwszymi osobami, które wykonały to w taki sposób i na taką skalę. Nasza maszyna może wyglądać podobnie do kilku funkcjonujących w USA, ale wykorzystujemy inny rodzaj technologii i potrafimy wyświetlić znacznie większe obiekty”.

Twórcy nie wykluczają wprowadzenia urządzenia do sprzedaży, aczkolwiek podkreślają, że na razie mają do czynienia tylko z prototypem.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.