Finlandia “rozczarowana” Microsoftem

Finlandia “rozczarowana” Microsoftem

Z 12 500 pracowników zwolnionych z przejętego przez Microsoft działu Nokii, 1100 pracowało w Finlandii, a więc kraju, z którego Nokia pochodzi. To nie spodobało się rządowi tego kraju, który zaczął otwarcie krytykować Microsoft. –

Zamiar zredukowania siły roboczej w Finlandii przez Microsoft to zła wiadomość, której się obawialiśmy. Oczekujemy, że osoby te dostaną solidne odprawy, tak jak te zwolnione przez samą Nokię przed fuzją z Microsoftem — oświadczył Lauri Ihalainen, minister pracy.

Jestem nieco rozczarowany Microsoftem, który zapewniał, że jest zaangażowany w Finlandię. To nie jest zaangażowanie. Microsoft musi dotrzymać obietnicy zbudowania centrum danych w Finlandii — dodaje Antti Rinne, fiński minister finansów, odwołując się do zapewnień Microsoftu dotyczących otwarcia w sierpniu centrum danych, a więc inwestycji wartej ćwierć miliarda euro.

Microsoft nadal zapewnia, że Finlandia jest dla niego “jednym z kluczowych regionów”. Dodał też, że “zrobi co może”, by pomóc pracownikom dotkniętym przez restrukturyzację firmy, w tym wesprze ich w poszukiwaniu nowej pracy.