GOG.com rusza ze sprzedażą gier na Linuxa!

Polski internetowy sklep z grami GOG.com zdobył właśnie kolejny poziom. W jego ofercie pojawiło się właśnie 50 tytułów, w które zagracie pod Linuxem.

Co prawda premiera gier linuxowych miała odbyć się jesienią, a w ofercie miało być 100 tytułów, jednak GOG.com zmienił zdanie:

„Nadal chcemy mieć 100 linuxowych tytułów na jesieni, jednak postanowiliśmy nie opóźniać premiery tylko dlatego, że mielibyśmy ładnie wyglądającą, okrągłą liczbę, żeby móc pochwalić się nią prasie. Tu nie chodzi o nich, tylko o Was. Gry działające natywnie pod Linuxem było jedną z najczęstszych pojawiających się sugestii od naszej społeczności”

Dla nas 50 też wygląda całkiem nieźle, także GOG.com nie musi martwić się o prasę. Przynajmniej nie o całą. Zresztą dostępne obecnie tytuły powinny obronić się same: wśród nich znajdziecie między innymi Kolonizację Sida Meiera, obie części Flatout i sporo niezależnych hitów – w tymSir You Are Being Hunted, czy Don’t Starve.

W większości przypadków, sugerowana dystrybucja Linuxa to albo Ubuntu 14.04, lub Mint 17. Do użytkowników Linuxa mamy pytanie: która z tych dwóch dystrybucji wydaje się lepsza do gier waszym zdaniem?

0
Źródło: gog.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.