Koszulka z wbudowanym Tetrisem

Choć od premiery gry Tetris minęło niedawno 30 lat, nadal cieszy się ona ogromną popularnością. Najlepszym tego dowodem jest to, że Tetris zawitał właśnie do... świata mody.

30-lecie gry opracowanej przez Aleksieja Pajitnowa na swój sposób uczcić postanowił mieszkaniec Luksemburga – Mark Kreger. Opracował on specjalną, „tetrisową” koszulkę, przy czym bynajmniej nie chodzi jedynie o przygotowanie jakiegoś specjalnego wzoru nadruku. Na tej koszulce naprawdę można GRAĆ w Tetrisa! Całość opiera się na 128 diodach LED kontrolowanych za pomocą mikrokontrolera Andruino Uno i zasilana jest przez cztery akumulatory typu AA. Niestety wynalazca nie informuje na razie, czy planuje wprowadzenie koszulki do sprzedaży ani tym bardziej – ile mogłaby ona kosztować.

Nie bacząc nawet na zrozumiałe problemy związane z praniem takiej koszulki, zauważamy dwie „obiektywne trudności”, których wynalazca być może nie przewidział. Po pierwsze – granie na takiej koszulce wymaga albo silnego pochylenia głowy (po kilku minutach zacznie nas boleć kark), albo też korzystania z lustra (które nie zawsze nosimy przy sobie). Po drugie – takie mizianie się po brzuszku może być całkiem sympatyczne, ale… co robić, jeśli ktoś ma łaskotki? 😉

0
Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.