Lenovo prezentuje własną alternatywę dla Google Glass

Lenovo prezentuje własną alternatywę dla Google Glass

Tak wygląda prototyp okularów, które w bliskiej przyszłości będą konkurować z Google Glass. Niestety producent nie zdradził żadnych szczegółów technicznych ani przewidywanej daty premiery – na te informacje przyjdzie nam poczekać do października.

Widać natomiast, że Lenovo będzie się starał wyeliminować problem krótkiego czasu pracy Google Glass. W tym celu producent zaimplementował dodatkowy akumulator umieszczony w obręczy, którą będziemy nosić na szyi. Między okularami, a opisywaną częścią znajdować się będzie przewód je łączący. Tu pojawia się jednak inny problem, mianowicie – czy będzie to wygodne i praktyczne rozwiązanie?

Przy okazji prezentacji okularów Lenovo ogłosił też rozpoczęcie programu “NBD”, który ma zmobilizować innych producentów do współpracy w dziedzinie tworzenia nowych urządzeń wykraczających swoimi ideami poza rynek smartfonów i komputerów. Firma będzie dofinansowywała najciekawsze projekty – na razie wyłącznie w Chinach, choć prawdopodobnie później producent rozszerzy swój program na rynek międzynarodowy.