Lenovo prezentuje własną alternatywę dla Google Glass

Oprócz prezentacji swojego prototypu okularów do rozszerzonej rzeczywistości Lenovo uruchomiło także specjalny program "NBD" mający zachęcić do współpracy nad inteligentnymi urządzeniami innych producentów.

Tak wygląda prototyp okularów, które w bliskiej przyszłości będą konkurować z Google Glass. Niestety producent nie zdradził żadnych szczegółów technicznych ani przewidywanej daty premiery – na te informacje przyjdzie nam poczekać do października.

Widać natomiast, że Lenovo będzie się starał wyeliminować problem krótkiego czasu pracy Google Glass. W tym celu producent zaimplementował dodatkowy akumulator umieszczony w obręczy, którą będziemy nosić na szyi. Między okularami, a opisywaną częścią znajdować się będzie przewód je łączący. Tu pojawia się jednak inny problem, mianowicie – czy będzie to wygodne i praktyczne rozwiązanie?

Przy okazji prezentacji okularów Lenovo ogłosił też rozpoczęcie programu „NBD”, który ma zmobilizować innych producentów do współpracy w dziedzinie tworzenia nowych urządzeń wykraczających swoimi ideami poza rynek smartfonów i komputerów. Firma będzie dofinansowywała najciekawsze projekty – na razie wyłącznie w Chinach, choć prawdopodobnie później producent rozszerzy swój program na rynek międzynarodowy.

0
Źródło: computerworld.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.