Lindsay Lohan pozywa twórców GTA V

Rockstar zarobił krocie na najnowszej części Grand Theft Auto. Amerykańska aktorka pozwała studio m.in. za wykorzystanie jej wizerunku w GTA V.

W niecały miesiąc po premierze GTA V studio Rockstar zostało pozwane przez amerykańskiego rapera Daza Dillingera o bezprawne użycie w grze jego dwóch utworów muzycznych. Przypominaliśmy wtedy o sprawie jaką Michael Washington z zespołu Cypress Hill wytoczył przeciwko studiu odnośnie rzekomego wykorzystania jego wizerunku w GTA: San Andreas. Sąd odrzucił jego pozew nie znajdując między postacią CJ’a z gry a Washingtonem żadnych znaczących podobieństw.

Lindsay Lohan, którą obecnie częściej zobaczycie w tabloidach niż na ekranach pozywa Rockstar za bezprawne wykorzystanie jej wizerunku w misji, w której pomagamy Lacey Jonas przypominającej rzekomo Lohan uciec przed paparazzi. Dodatkowo w innym zadaniu w ramach misji „Nieznajomi i dziwacy” gracz ma za zadanie nagrywać z ukrycia parę uprawiającą seks w hotelu, który według Lohan uderzająco jest podobny do hotelu Chateu Mormont. Ten zaś swego czasu był jednym z ulubionych miejsc pobytu celebrytki, do czasu aż nie wyrzucono jej z niego z powodu niezapłaconych rachunków.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.