LokLok- komunikator, który pozwala rysować po czyimś ekranie blokady

Przesyłanie naklejek, filmów wideo czy automatyczne zanikanie treści czatu - to wszystko już było. Czy na polu komunikatorów tekstowych da się jeszcze stworzyć coś innowacyjnego? Okazuje się, że tak.

LokLok opiera się na prostym pomyśle – zamiast odblokowywać smartfon i odczytywać wiadomości, jej treść ląduje prosto na ekranie blokady. Znajomi, którzy zainstalują aplikację będą mogli przesyłać sobie rysunki, zdjęcia czy krótkie notki wykonane odręcznie w bardzo intuicyjny i prosty sposób. Oczywiście w innych komunikatorach też można przesyłać sobie rysunki, ale trzeba je najpierw stworzyć w innych aplikacjach. LokLok działa zaś zawsze w tle – nie trzeba odpalać kolejnej aplikacji czy odblokowywać smartfona. Gdy otrzymamy wiadomość wystarczy zmazać ją palcami i odpowiedzieć w podobny sposób.

Nasze wiadomości nie są nigdzie zapisywane czy archiwizowane, a ich treść widoczna jest tylko dla określonej grupy lub indywidualnego użytkownika. LokLok jest na razie w fazie open beta i pobierzemy go bezpłatnie tylko na urządzenia z Androidem. W planach jest także wersja na iOS.

Być może nie wszyscy uwielbiają rysować, ale taki komunikator z pewnością trafi w gusta tych, którzy nie tylko chcą przekazywać szybkie informacje, ale także trochę się rozerwać.

0
Źródło: Techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.