NASA wydrukuje bazy na Księżycu i Marsie

Nowe technologie to nowe możliwości - od lat przekonujemy się o tym jak prawdziwe jest to powiedzenie. NASA planuje planuje bezzałogowe misje na Księżyc oraz na Marsa, na które polecą maszyny, które przygotują całą potrzebną infrastrukturę na "przyjęcie" przyszłych misji załogowych.

Chodzi o budowę dróg, platform do lądowania, hangarów i baz kosmicznych na Marsie. Po co? Przypomnijmy, że od 2024 rusza misja Mars One, w ramach której co dwa lata na Marsa poleci czterech osadników w celu skolonizowania czerwonej planety.

Inżynier NASA Behrokh Khoshnevis z University of Souther California przez ostatnie dwa lata projektował maszyny, które zostaną wysłane na Marsa w celu stworzenia całej infrastruktury, potrzebnej do rozpoczęcia kolonizacji.

Khoshnevis w tym celu wykorzystuje nową metodę produkcji o nazwie „contour crafting” – polega ona wykorzystaniu technologii druku 3D do tworzenia ogromnych, betonowych obiektów (budynki, platformy, drogi, etc). Khoshnevis twierdzi, że za pomocą countour crafting będzie można „wydrukować” budynek o powierzchni 600 metrów kwadratowych w niecałe 20 godzin. Technologia jest już prawie gotowa – pozostała jeszcze kwestia przystosowania jej do warunków jakie panują na Marsie i na Księżycu. Dlaczego na Księżycu? NASA planuje przetestować niektóre ze swoich rozwiązań na naszym naturalnym satelicie, zanim zdecyduje się je wysłać w o wiele dłuższą podróż.

0
Źródło: reaktorwiedzy.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.