Nokia i Fitbit zgraną parą

Aplikacja Fitbit jest już dostępna do pobrania na smartfony z systemem operacyjnym Windows Phone 8.1. Użytkownicy smartfonów Nokia Lumia otrzymali narzędzie, które pomoże im zadbać o dobre samopoczucie i zdrowie.

Aplikacja Fitbit została stworzona z myślą o osobach, które cenią sobie zdrowy tryb życia – zwracają uwagę na to, co jedzą i regularnie ćwiczą. Aplikacja policzy, ile kroków dziennie przemierzasz (zalecana liczba to 10 000), sprawdzi, ile kalorii dziennie spalasz, czy wystarczająco długo śpisz, a nawet „zmierzy” twój taniec.

By czuć, że codzienny wysiłek i dbanie o dobre samopoczucie ma sens, aplikacja Fitbit „przyznaje” wirtualne trofea – za kolejne zrzucone kilogramy, czy przebycie dużej odległości. By motywacja była większa, swoje wyniki można porównywać z rodziną i bliskimi na „Tablicy Liderów”, jednocześnie im kibicując. Za pomocą aplikacji można również ustalić dzienny limit kalorii (w bazie aplikacji znajduje się ponad 350 000 dań). Aplikacja szybko obliczy, czy podczas rodzinnego obiadu możesz sobie pozwolić na deser, czy już raczej nie.

Aplikację można ustawić jako jeden z kafelków na ekranie głównym. Dzięki temu wystarczy jedno spojrzenie na ekran smartfona Nokia Lumia, by wiedzieć, ile kroków powinniśmy dziś jeszcze przebyć. Wykresy prezentujące przebyte odległości są czytelne i pozwalają na wyznaczanie nowych celów do osiągnięcia.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.