Polski konkurent Oculus Rifta trafił na Kickstartera

Polski konkurent Oculus Rifta trafił na Kickstartera

Wynalazek 24-letniego Polaka to jeden z najbardziej uniwersalnych projektów gogli zaprezentowanych do tej pory. Urządzenie będzie kompatybilne z komputerami PC, konsolami Xbox 360 i PS3 oraz smartfonami działającymi na systemie Android i iOS. W porównaniu do Oculus Rifta gogle nie będą posiadały własnego wyświetlacza – by móc cieszyć się jego mocą będziemy potrzebować smartfona. Obraz z PC będzie streamowany na smartfona dzięki darmowemu programowi Splashtop w sposób bezprzewodowy lub przy pomocy kabla USB.

Cmoar ma zapewniać najwyższą jakość obrazu (HD dla każdego oka) przy zastosowaniu wymiennych soczewek. Dzięki nim będziemy mogli oglądać filmy w dwóch lub trzech wymiarach, bawić się w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.W zależności od wyboru soczewki otrzymamy różnego rodzaju efekt. Przykładowo oglądając film 3D poczujemy się jakbyśmy siedzieli dwa metry przed 80-calowym ekranem, a grając w gry uzyskamy 95-stopniowe pole widzenia. Gogle posiadają pełną regulację ostrości dzięki czemu także osoby używające okularów będą mogły z nich korzystać.

Kampania na Kickstarterze potrwa jeszcze 28 dni. W tym okresie możecie zamówić swój egzemplarz gogli za kwotę 100 funtów, czyli około 518 zł. Na razie zbiórka idzie dość ociężale – udało się zebrać zaledwie 5351 funtów – jednak to dopiero początek kampanii.