SoundSight: słuchawki i kamerka w jednym!

W pierwszej chwili taki pomysł wydaje się niedorzeczny. Kamera wideo w słuchawkach?! Ale zaraz zaraz. Przecież nagrywanie filmów z perspektywy pierwszej osoby staje się coraz bardziej modne! Na kaski zakładamy kamery GoPro, na nos Google Glass. Skoro słuchawki także nosimy na głowie czemu zatem nie połączyć dwóch technologii?
SoundSight: słuchawki i kamerka w jednym!

SoundSight to bezprzewodowe, nauszne słuchawki, które w bocznej części nausznika posiadają obrotową kamerę o rozdzielczości 1080 p (30 FPS) lub 720 p (60 FPS) i sześć mikrofonów zbierających dźwięk z otoczenia. Urządzenie może też transmitować na żywo obraz w rozdzielczości 640 pikseli i 24 klatkach na sekundę i wykonywać zdjęcia. Dzięki integracji z dedykowaną aplikacją na Androida lub iOS będziemy mogli szybko nałożyć efektowny filtr (za ten bajer zapłacimy jednak 5$/rok), edytować wideo i przesłać je do portali społecznościowych. Nagrywanie filmu zaś rozpoczniemy przyciskając przycisk znajdujący się na obudowie lub… wypowiadając odpowiednią komendę.

SoundSight posiadają wewnętrzną pamięć 16GB, która pomieści około 30 minut nagrania, akcelerometr, żyroskop oraz akumulator o pojemności 800 mAh. Na jednym ładowaniu urządzenie będzie w stanie pracować około 18 godzin (zwykły tryb słuchania muzyki) lub 4 godziny nagrywania. W przedsprzedaży słuchawki dostaniemy za 349$, natomiast gdy na wiosnę przyszłego roku trafią na rynek ich cena wzrośnie do 499$.