Twórcy Borderlands stworzą sieciową strzelankę

Battleborn będzie połączeniem fps'a z gatunkiem MOBA.

Battleborn będzie połączeniem sieciowej strzelaniny z elementami gier MOBA. Jak na razie zaprezentowano 6 postaci, w które będziemy mogli się wcielić oraz jeden (z kilku planowanych) trybów rozgrywki.

Tryb nazywa się Incursion ( najazd) i polega na starciu dwóch, pięcioosobowych drużyn, które ma miejsce na arenie wypełnionej bohaterami niezależnymi (fani gatunku MOBA zapewne woleliby określenie creepy). Strona fabularna również sugeruje mocne powiązania z Dotą – oto najwięksi bohaterowie kosmosu walczą o dominację nad ostatnią gwiazdą we wszechświecie. Do tego dochodzi oczywiście zdobywanie poziomów doświadczenia podczas gry (każdą rozgrywkę zaczynamy na pierwszym poziomie i awansujemy wraz z upływem czasu/zdobywanego doświadczenia).

Gearbox Software twierdzi, że jest to o wiele bardziej ambitna produkcja, niż Borderlands. Studio znalazło również wydawcę – 2K Games. Jak na razie nie wiadomo nic o modelu finansowym – jeśli Gearbox Software planuje wejść na rynek zdominowany przez Dotę i League of Legends, to Battleborn musi zostać stworzone jako gra free2play.

Co ciekawe, tytuł jest bardzo podobny do innej „strzelanki z elementami gier MOBA” tworzonej aktualnie przez studio Bethesda. Jeśli nie słyszeliście o Battle Cry, to poniżej bardzo ładny trailer: