Uniwersalne, rozciągliwe “paluszki”

Uniwersalne, rozciągliwe “paluszki”

Jeśli ktoś przeprowadziłby badania, jaki jest najpopularniejszy obecnie (i od wielu, wielu lat) kształt akumulatorów, to dam sobie któryś palec uciąć, że wygrają “paluszki”. Najprawdopodobniej AA (14,2×50 mm), choć coraz większą popularność zdobywają też nieco mniejsze AAA (10,5×44,5 mm).

Warto jednak przypomnieć, że standardów, w jakich produkowane są akumulatory, jest dużo, dużo więcej. Oprócz różnych “pobocznych” odmian wymienionych wyżej rodzajów, takich jak chociażby nieco dłuższe L-AAA (10,5×50 mm) czy krótsze 1/2 AA (14,2×30 mm), mamy też w tej rodzinie rzadko spotykane ogniwa typu A (17×50 mm), jak i cieniutkie AAAA (8,4×40,2 mm). Do tego całą masę kolejnych literek – C, D, F, G, J, M i mnóstwo dodatkowych odmian.

Bogactwo bogactwem, ale i tak najczęściej zdarza się, że kiedy są potrzebne, to jak raz nie mamy przy sobie akumulatorków typu AAA (a mamy AA), lub też odwrotnie. Problem zauważył Kim Tae Heon i to właśnie jego inspirujący projekt (kolejny, po “mądrych pasach”) chcemy wam zaprezentować.

Fit-in Battery to “paluszki”, które dzięki specjalnej budowie zastąpią zarówno akumulatorki typu A, jak i AA oraz AAA. Specjalna konstrukcja sprawia, że mają one… zmienną długość, zachowując przy tym właściwości normalnego akumulatora. Oczywiście ich pojemność będzie prawdopodobnie dość niska, porównywalna do zwykłych ogniw typu AAA, ale ich ponadprzeciętna uniwersalność z pewnością tę wadę rekompensuje.

Czekamy zatem, aż któryś z wielkich producentów zainspiruje się tym projektem i zacznie produkować rozciągliwe paluszki!

Deser:

Jeśli ktoś poszuka, to okazuje się, że pomysłów związanych z modyfikacją popularnych “paluszków” jest więcej, niż palców obu rąk, nóg – i jeszcze trochę;-) Wybraliśmy trzy, które naszym zdaniem są najciekawsze i które rzeczywiście chcielibyśmy zobaczyć w sprzedaży:

1. Paluszki z wbudowanym dynamem:

2. Paluszki z wbudowaną latarką:

3. Paluszki ładowane przez USB (te ostatnie podobno można kupić) :