Assassin’s Creed: Rogue pozwoli wcielić się w łowcę…asasynów

Równocześnie z zapowiedzią AC: Unity w sieci rozeszły się plotki o innej części, równolegle przygotowywanej przez Ubisoft. W końcu firma zdecydowała się zapowiedzieć tytuł oficjalnie i wygląda na to, że może to być jedna z ciekawszych odsłon tej serii.

Głównym bohaterem gry będzie Shay Patrick Cormac – były skrytobójca zdradzony przez asasynów, który wstępuje do bractwa templariuszy. Żądza zemsty motywuje go do zostania największym łowcą skrytobójców w historii. Akcja gry zostanie umiejscowiona pomiędzy wydarzeniami znanymi z części trzeciej i AC IV: Black Flag. W Rogue zwiedzimy obszar między Nowym Jorkiem, a Quebeck. Będziemy także posiadać własny statek, którym popływamy po Północnym Atlantyku.

Bitwy morskie doczekają się kilku usprawnień – m.in. będziemy mogli niszczyć góry lodowe by zyskać dodatkową nagrodę lub przewagę nad statkami wroga oraz wykorzystywać płonący olej, który długo utrzyma się na morzu i pozostawi przeciwnika w pułapce. Nasz templariusz zaś będzie mógł posługiwać się nowym rodzajem broni – wiatrówką skuteczną na krótki i długi dystans – oraz usprawnionym orlim wzrokiem pozwalającym śledzić asasynów skrytych w cieniu czy kryjących się w tłumie.

Gra zadebiutuje na konsolach PS3 i Xbox 360 11 listopada tego roku.
0
Źródło: VG4/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.