Hideo Kojima i Guillermo del Toro w parze – ten horror nie może się nie udać

Panie i Panowie, przygotujcie się na nowego Silent Hilla.

Tuż po prezentacji Sony udostępniło na swojej platformie demo horroru „P.T”. Każdy, kto zdecydował się przejść tę godzinną rozgrywkę, na samym jej końcu otrzymał fajną niespodziankę. „P.T” okazało się jedynie skrótem od „Playable Teaser”. Właściwą grą będzie Silent Hills. Literka „s” na końcu z pewnością odgrywać tu będzie nie małe znaczenie. Wygląda na to, że zwiedzimy niejedno przeklęte miasteczko…

Smaku dodają dwa fakty. Do współpracy zaproszono samego del Toro, a za oprawę graficzną odpowiadać będzie nowy silnik Kojimy – Fox Engine, który zagwarantuje nam rewelacyjną jakość obrazu. Osobiście bardzo cieszy mnie także główny bohater, któremu Norman Reedus, czyli Daryl z The Walking Dead użyczy twarzy i głosu. Pod tym linkiem możecie obejrzeć zapis z pierwszego streamu z udostępnionego dema. Poniżej zaś zobaczycie tylko najbardziej emocjonującą końcówkę.

Nie wiadomo jeszcze kiedy możemy się spodziewać premiery gry. Nie zdradzono także platform docelowych, choć najprawdopodobniej prezentacja gry podczas wystąpienia Sony nie była przypadkowa i jeśli nawet Silent Hills nie będzie tytułem na wyłączność PS4 to z pewnością otrzyma jakiś ekskluzywny content właśnie na tę platformę.