Intel prezentuje swój pierwszy 8-rdzeniowy procesor do desktopów!

Intel prezentuje swój pierwszy 8-rdzeniowy procesor do desktopów!

Pierwszy konsumencki procesor Intela obsługujący 16 wątków i nowe pamięci DDR4 umożliwi graczom i twórcom treści oczekującym maksymalnej wydajności tworzenie jednych z najszybszych zestawów komputerowych w historii. Nowy, ulepszony chipset Intel® X99 oraz rozbudowane możliwości podkręcania pozwolą osiągać najwyższą wydajność w komputerach stacjonarnych.

“Jesteśmy podekscytowani prezentując kolejny etap naszej strategii odkrywania desktopa na nowo, którą przedstawiliśmy wcześniej tego roku” — powiedziała Lisa Graff, wiceprezes i dyrektor generalny Desktop Client Platform Group w Intelu.

“Ta rodzina produktów jest skierowana specjalnie do tych użytkowników, którzy wyciskają ze swoich systemów więcej niż ktokolwiek inny i oferujemy im szybkość, ilość rdzeni, możliwości podkręcania i tworzenia zaawansowanych zestawów, o które nas prosili”.

Podczas PAX Intel pokazuje jakie możliwości mają te potężne zestawy. Na stoisku Intela prezentowane są pochodzące od różnych producentów systemy z nową rodziną procesorów, na których uruchomiono popularne gry, takie jak Lucky’s Tale, SuperHot z Oculus Rift, Dark Souls 2 i Titan Fall. Intel zaprezentuje ponadto granie przy jednoczesnym streamowaniu za pośrednictwem Twitch.tv na systemie opartym na nowym procesorze Intel Core Extreme Edition. Dzięki ośmiu rdzeniom gracze streamujący mecze będą cieszyć się z wysokiej jakości obrazu HD oraz rozgrywek bez lagów.

Przy wprowadzaniu nowej platformy Intel współpracuje z partnerami: kluczowymi producentami OEM, dostawcami pamięci, płyt głównych i kart graficznych.

“Wydajność jest priorytetem w każdym zestawie Alienware, który projektujemy i stale poszukujemy nowoczesnych technologii, które mogą dać naszym klientom przewagę nad przeciwnikami” — powiedział Frank Azor, dyrektor generalny Alienware.

“To była łatwa decyzja, aby współpracować z Intelem nad wprowadzeniem jego nowego, ekstremalnego 8-rdzeniowego procesora do naszego desktopa dla graczy: flagowego modelu Alienware Area-51. Dzięki nowym funkcjom podkręcania i monitorowania w Alienware Command Center 4.0 byliśmy w stanie wycisnąć z procesorów maksimum ich mocy i dostrzegamy ogromny potencjał podkręcania. Ten nowy procesor Intela jest idealnym wyborem dla graczy, którzy oczekują bezwzględnie najlepszej wydajności swoich zestawów”

.

“Jestem nieprzeciętnie podekscytowany nową platformą Intela” — powiedział Kelt Reeves, prezes Falcon Northwest.

“To największa fala fantastycznych nowych technologii dostępnych jednocześnie, jaką kiedykolwiek widziałem. Entuzjaści będą zachwyceni tym, co mogą osiągnąć z pamięcią DDR4, 10 gniazdami SATA 6 Gb/s, 40 liniami PCI Express i 8 rdzeniami procesora”

.

Wiele spośród nowych platform opartych na chipsecie Intel X99 obsługuje złącze ThunderboltTM. W połączeniu z kartą rozszerzeń z portem Thunderbolt 2 umożliwia to uzyskanie błyskawicznie szybkich połączeń, na poziomie 20 Gb/s. Najbardziej wymagające zadania, takie jak edycja wideo 4K, renderowanie 3D czy tworzenie gier, zdecydowanie skorzystają na szybkości Thunderbolt 2.

Trzy nowe modele procesorów będą dostępne od przyszłego tygodnia, oferując od sześciu do ośmiu rdzeni i kosztując od 389 do 999 dolarów. Nowe procesory są również bezkonfliktowe, czyli oznacza “wolne od konfliktu w DRK”, co zgodnie z przepisami U.S. Securities and Exchange Commission oznacza produkty, które nie zawierają minerałów konfliktowych (cyny, tantalu, wolframu i/lub złota) bezpośrednio lub pośrednio finansujących bądź przynoszących korzyści grupom zbrojnym w Demokratycznej Republice Konga (DRK) lub krajach ościennych.

Na koniec, ściągawka z najważniejszymi informacjami o nowych procesorach Intela:

  • 8-rdzeniowy, 16-wątkowy procesor Intel® CoreTM Extreme Edition jest pierwszym procesorem konsumenckim Intela z 8 rdzeniami.
  • Platforma ta oferuje najwyższą 16-wątkową wydajność oraz wsparcie czterokanałowej pamięci, idealne do tworzenia treści, grania i wielozadaniowości.
  • W połączeniu z nowym chipsetem Intel® X99, jest to pierwsza platforma desktopowa Intela z obsługą pamięci DDR4.
  • Zaprezentowano również dodatkowe odblokowane sześciordzeniowe układy do desktopów