Intel ujawnia szczegóły najnowszej mikroarchitektury!

Intel ujawnia szczegóły najnowszej mikroarchitektury!

Intel ujawnił szczegóły mikroarchitektury procesora Intel Core M – pierwszego produktu wyprodukowanego w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Połączenie nowej mikroarchitektury i nowego procesu technologicznego umożliwi powstawanie nowych rodzajów urządzeń, cieńszych i cichszych od obecnych, by zapewnić użytkownikom lepsze doświadczenia

Architekci i projektanci Intela dokonali ponad dwukrotnego zmniejszenia współczynnika TDP w porównaniu do procesorów poprzedniej generacji. Jednocześnie zachowali podobną wydajność i zwiększyli czas pracy na baterii.

Intel jako pierwszy na świecie zastosował 14-nanometrową technologię produkcji na skalę przemysłową. Wykorzystuje ona tranzystory Tri-gate (FinFET) drugiej generacji o najlepszej wydajności, mocy, gęstości oraz cenie. 14-nanometrowa technologia Intela będzie używana do produkcji szerokiego wachlarza produktów o wysokiej wydajności i niskim zapotrzebowaniu na energię, takich jak serwery, PC czy urządzenia współtworzące Internet Rzeczy.Pierwsze urządzenia pracujące na procesorze Intel Core M trafią na półki w okresie świątecznym, a staną się szeroko dostępne w ofercie wiodących producentów OEM w pierwszej połowie 2015 roku.

Kolejne produkty oparte na mikroarchitekturze Broadwell i 14-nanometrowym procesie technologicznym zostaną przedstawione w nadchodzących miesiącach.