iSpy: Tablet z “prywatnym ekranem” – tylko Ty go zobaczysz

iSpy: Tablet z “prywatnym ekranem” – tylko Ty go zobaczysz

Tangible Design rozpoczął przedsprzedaż tabletów z iOS i Androidem, które posiadają specjalny filtr na ekranie. Jeśli nie będziemy posiadać dedykowanych okularów, na wyświetlaczu urządzenia nie zobaczymy nic prócz białego koloru. Innymi słowy ekran tabletu jest widoczny tylko i wyłącznie dla użytkownika, a nie osób postronnych.

Rozwiązanie proponowane przez japońskiego producenta nie jest bynajmniej żadną innowacją i wykorzystuje stary i sprawdzony trik. Wystarczy ściągnąć z monitora LCD filtr polaryzacyjny i nałożyć nowy na okulary – efekt będzie identyczny. Oczywiście tej operacji nie da się wykonać na tablecie dlatego firma zdecydowała się sprzedawać lekko zmodyfikowane iPady i tablety z Androidem.

Za cenę 249$ otrzymamy urządzenie o następującej specyfikacji: 7-calowy wyświetlacz LCD, czterordzeniowy procesor 1 GHz, 1GB pamięci RAM, 8 GB wolnego miejsca na dane, moduł WiFi, slot na kartę microSD i system Android 4.2. Do zestawu dołączone są okulary oraz rodzaj etui, dzięki któremu z tabletu można też korzystać w normalny sposób ( bez użycia okularów).

Za cenę 999$ otrzymamy “prywatną” wersję iPada Air (16GB, WiFi), a za 2999$ dostaniemy 42-calowy monitor LCD i 12 par okularów. Producent przygotował też wspomniany przeze mnie na początku zestaw do montażu samodzielnego w cenie 25$.