Jak gra się w Wiedźmina na Androidzie? [wideo]

CD Projekt RED wzorem zachodnich producentów zaczyna mocno eksploatować swoją markę. Oprócz trzeciej części Wiedźmina na konsole nowej generacji i pecety, oraz gry planszowej pod koniec roku ukaże się także darmowa gra mobilna.

Dota 2 i LoL zdominowały gatunek MOBA na pecetach. Na rynku mobilnym nie pojawił się jednak jeszcze równie silny lider, który dyskredytowałby z miejsca nowe produkcje. Być może polskiemu The Witcher Battle Arena uda się zatem odnieść sukces, tym bardziej, że to uniwersum znane jest przecież nie tylko w naszym kraju.

Gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku na smartfony i tablety z Androidem, iOS i Windows Phone, a już teraz zainteresowani użytkownicy tego pierwszego systemu operacyjnego mogą zapisać się do testów beta.

Oczywiście gra mobilna nie będzie tak szybka jak jej komputerowe odpowiedniki. Walka polegać będzie na starciach dwóch drużyn, w których znajdzie się po trzech graczy. Każdy sterować będzie pojedynczym bohaterem (m.in wiedźminem Letho, krasnoludem Zoltanem czy czarodziejką Filippą Eilhart). Zabraknie natomiast sterowanych przez AI jednostek sojuszniczych. W wersji beta gracze zagrają ośmioma bohaterami na dwóch mapach: Arenie i Pustyni Korath. Powyżej możecie obejrzeć pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki.

The Witcher Battle Arena będzie grą opartą na modelu F2P. Producent zapowiedział jednak, że choć mikropłatności będą obecne, to posłużą jedynie zakupom elementów kosmetycznych, nie mających wpływu na rozgrywkę.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.