Laptop Lenovo Y50 otrzymał certyfikat Cybersportu

Laptop Lenovo Y50 otrzymał certyfikat Cybersportu

Certyfikaty Cybersportu to wyróżnienia, które już od kilku lat przyznawane są produktom spełniającym wymagania graczy. Tym razem certyfikat otrzymał najnowszy laptop dla graczy od Lenovo: Y50. Urządzenie, według organizacji Cybersport nadaje się do grania w tytuły e-sportowe takie jak Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive oraz w wersji alfa Heroes of The Storm.

Lenovo Y50 jest urządzeniem stworzonym dla graczy – począwszy od samego wyglądu maszyny, przez głośniki dobrej jakości i podświetlaną klawiaturę, a na wydajnych podzespołach skończywszy. W najmocniejszej konfiguracji laptop Lenovo Y50 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor czwartej generacji Intel Core i7-4710HQ o taktowaniu 2,5 GHz, którego wspiera szybka pamięć RAM z możliwością rozbudowy aż do 16 GB. Obraz wyświetlany na 15,6-calowym ekranie o rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli generowany jest przez kartę graficzną GeForce GTX860M w wersji z 2 GB lub 4 GB pamięci DRAM.

Wśród dodatków, które mogą zainteresować graczy znajdują się hybrydowe dyski SSHD o pojemności sięgającej 1 TB oraz szybkie dyski twarde SSD o pojemności do 512 GB. Za system audio w urządzeniu odpowiada firma JBL i jej głośniki wykonane w technologii Dolby Advanced Audio V2. Podświetlana klawiatura wyspowa AccuType uprzyjemni granie wieczorową porą oraz późnymi nocami. Dzięki odpowiednio dużym odstępom między poszczególnymi klawiszami, ryzyko wciśnięcia złego klawisza nie jest zbyt wysokie. Jeśli chodzi o złącza, to Y50 oferuje dwa złącza USB 3.0, jedno USB 2.0, audio combo jack, wyjście HDMI, czytnik kart 4w1 oraz gniazdo RJ45 oraz SPDIF.

Cena Lenovo Y50 wynosi ok

3800zł.