Microsoft zaczął robić porządek z Windows Store

Microsoft, po przeanalizowaniu zawartości swojego sklepu z aplikacjami Windows Store doszedł do wniosku, że nazwy niektórych programów są albo zbyt mylące, niektóre aplikacje są bezużyteczne, a niektóre istnieją tylko po to, żeby wyciągnąć od użytkowników pieniądze. I nastąpiło coś pięknego.

Na swoim blogu Building Apps for Windows, Microsoft ogłosił, że wprowadza nowy system przyznawania certyfikatów. Zmiany dotknęły:

  • Nazw – mają jasno i w miarę dokładnie opisywać możliwości zamieszczanych aplikacji.
  • Kategorii – od teraz każdy twórca musi zadbać o to, aby umieścić swoją aplikację w odpowiedniej kategorii
  • Ikon – Ikona nie może wprowadzać w błąd. Oznacza to, że dwie aplikacje nie mogą korzystać z bardzo podobnych do siebie ikon

Zmiany dotkną zarówno nowych aplikacji dodawanych do sklepu, jak tych, do których zgłoszono aktualizacje. Większość deweloperów przyjęła te zmiany z otwartymi rękoma, jednak nie wszyscy. Microsoft usunął do tej pory ok 1500 aplikacji, które nie spełniały nowych norm. Jeśli mieliście pecha i zapłaciliście za którąś z usuniętych pozycji, Microsoft odda Wam pieniądze.

Ruch ten jasno pokazuje, że gigant z Redmond uznał, że jakość jest ważniejsza niż ilość. Konkurencja mogłaby zrobić to samo.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.