Modułowa mysz i klawiatura zintegrowana ze smartfonem

Modułowa mysz i klawiatura zintegrowana ze smartfonem

Chcieliśmy stworzyć mysz MMO już od dłuższego czasu, ale każde nasze spotkanie koncepcyjne kończyło się coraz ambitniejszymi planami. Myszy MMO mają rozbudowane ułożenie przycisków, których może być naprawdę dużo a czasem za dużo. Można zmienić funkcję danego przycisku, ale co jeśli użytkownikowi nie podoba się sam ich układ? Naszym rozwiązaniem jest stworzenie modularnej myszy MMO, z wymiennymi zestawami przycisków, które można dowolnie wymieniać. Nie ma dwóch takich samych graczy. Ponieważ zdajemy sobie z tego sprawę, poszliśmy krok dalej od zwykłego mapowania przycisków. Nasi fani będą otrzymają dostęp do bazy plików, skąd mogą pobrać gotowe schematy, zmodyfikować je i przy pomocy drukarek 3D – samemu stworzyć mysz.” – mówi René Korte, CEO i założyciel ROCCAT.

Chociaż Nyth kierowana jest do graczy MMO to dzięki swojej modularności doskonale spełni swoją rolę także w grach innego typu np. MOBA czy FPS. Tak przynajmniej ma być w założeniach, ponieważ producent nie zdradził jeszcze szczegółów technicznych urządzenia.

Drugim produktem, który ROCCAT przedstawi na targach będzie Skeltr, czyli podświetlana klawiatura, która zintegruje się z naszym smartfonem poprzez Bluetooth, co z kolei pozwoli na przeglądanie najważniejszych ustawień peceta na ekranie naszego mobilnego kompana. Uchwyt w Skeltr jest uniwersalny i ma pasować do różnego rodzaju telefonów.

Nie wiadomo kiedy urządzenia wejdą na rynek ani w jakiej cenie. Więcej szczegółów z pewnością dowiemy się po Gamescomie.