Najbardziej ekologiczną marką świata jest…

Najbardziej ekologiczną marką świata jest…

W tegorocznym zestawieniu Panasonic otrzymał więcej znaków ENERGY STAR niż jakikolwiek inny producent sprzętu elektronicznego – oznacza to, że produkty Panasonic zużywają niewielką ilość energii bez straty dla swojej wydajności. Ponadto firma Panasonic zutylizowała aż 99,3% odpadów w 2013 roku, a do wytworzenia swoich produktów użyła ponad 12 tysięcy ton plastiku pochodzącego z recyklingu.

Polski odział Panasonic nie pozostaje w tyle w zakresie ekologicznych działań. Od listopada 2013 r. większość floty samochodowej Panasonic to auta hybrydowe, a pracownicy przykładają olbrzymią wagę do segregacji odpadów. Firma zorganizowała także trzy edycje programu “Eko-szkoła”, w ramach którego uczniowie szkół podstawowych mogli w ciekawy sposób dowiedzieć się o zmianach klimatycznych oraz sposobach ochrony przyrody.

“Tak wysokie miejsce w rankingu najbardziej ekologicznych marek to dla nas ważne wyróżnienie i powód do dumy. To także potwierdzenie, że hasło przewodnie Panasonic – A better life, a better world – nie jest zwykłym sloganem, ale realnym sztandarem, w zgodzie z którym nasza marka tworzy swoje urządzenia. Dzięki innowacyjnym, ekologicznym rozwiązaniom nie tylko trafiamy do naszych klientów z najlepszymi produktami, ale wpływamy także na budowanie proekologicznej świadomości wśród konsumentów.” — powiedziała Klara Ufnalewska, PR Manager Panasonic w Polsce oraz regionie krajów bałtyckich.

Zdjęcie żarówki z motylkiem pochodzi z serwisu Shutterstock.