Navdy: ekran HUD do samochodu obsługujący gesty rąk i komendy głosowe

Navdy: ekran HUD do samochodu obsługujący gesty rąk i komendy głosowe

Oczywiście ekrany HUD same w sobie nie są niczym nowym. Navdy jednak idzie o krok dalej od znajdującej się już na rynku konkurencji wprowadzając obsługę komend głosowych i prostych gestów rąk pozwalających na sterowanie urządzeniem bez konieczności dotykania urządzenia. Smartfony wyparły tradycyjne nawigacje, być może ekrany HUD, które są zdecydowanie bardziej bezpieczne i wygodniejsze staną się wkrótce bardziej popularne.

Póki co Navdy to nowy gracz na rynku. Urządzenie o 5-calowym wyświetlaczu posiada projektor, kamerkę na podczerwień dzięki której rozpoznawane są nasze gesty, akcelerometr, kompas, moduł WiFi, Bluetooth, wyjście audio, port mini USB, głośniczek, mikrofon z redukcją szumów, oraz dwurdzeniowy procesor. Całość działa pod kontrolą Androida 4.4.

Urządzenie współpracuje z wieloma aplikacjami m.in. Google Maps, Pandora, Spotify. Navdy możemy potraktować także jak zestaw głośnomówiący. Warto zwrócić uwagę, że jeśli będziemy używać nawigacji, a ktoś w tym momencie będzie się próbował do nas dodzwonić to mapa nie zniknie nam sprzed nosa, lecz zostanie umieszczona z boku notyfikacji. Polecenia głosowe np. puszczenie ulubionej piosenki, będziemy mogli wydawać dzięki integracji z Siri lub Google Now.

W przedsprzedaży Navy kupimy za 299$. Później urządzenie będzie już kosztowało 200$ więcej.

Więcej:nawigacja