Nie trzeba już zaproszeń, by kupić OnePlus One

Nie trzeba już zaproszeń, by kupić OnePlus One

Smartfon OnePlus One od początku swojej prezentacji wzbudzał wielkie emocje. Więcej na jego temat pisaliśmy w tym newsie, ale najkrócej można by to podsumować w ten sposób: rewelacyjne wyposażenie w rewelacyjnej cenie. Nic dziwnego, że chętny do zakupu “zabójcy smartfonów” (w domyśle oczywiście topowych modeli innych producentów) było naprawdę wielu.

Dlatego OnePlus wprowadziło system zaproszeń, który miał z jednej strony ograniczyć możliwość kupienia modelu One w niższej cenie, a z drugiej – podkreślić jego wyjątkowość i elitarność. Zaproszeń rzeczywiście było mniej niż chętnych do kupienia tego smartfona, więc wydawało się, że system działa całkiem nieźle. Tym bardziej, że aby je zdobyć, trzeba było uczestniczyć w różnych konkursach, udzielać się na portalach internetowych i forach – promocja OnePlus One sama się nakręcała.

Wygląda jednak na to, że popyt na ten model zaczął w końcu słabnąć lub też – a może i jedno, i drugie – firma OnePlus przestraszyła się trochę nadchodzących premier nowych modeli smarfonów, w końcu do targów IFA a później do premiery iPhone’a 6 zostało już tylko kilka dni. Poza tym pojawiły się też inne świetnie wyposażone i równocześnie stosunkowo tanie modele, takie jak Xiaomi MI4. W każdym razie ogłoszono, że od października system zaproszeń zostanie zlikwidowany.

Niestety nie oznacza to, że OnePlus One wejdzie do oficjalnej dystrybucji również w Polsce. Nie ma jednak tak naprawdę problemu, by kupić ten smartfon na polskich portalach aukcyjnych. Wersja z 16 GB pamięci kosztuje niecałe 1200 zł, zaś wersję z 64 GB pamięci da się znaleźć nawet za mniej niż 1400 zł.