Oto najcieńszy Samsung Galaxy w historii

Oto najcieńszy Samsung Galaxy w historii

Projektując smartfon Galaxy Alpha, firma Samsung przyjęła nowe podejście do wzornictwa i skoncentrowała się na elegancji i kompaktowej konstrukcji. Wzornictwo modelu Alpha opiera się na połączeniu metalowej ramki, zaokrąglonych rogów oraz miękkiej tylnej części obudowy. Galaxy Alpha ma niecałe 7 mm grubości, co oznacza, że jest również jednym z najcieńszych smartfonów na rynku.

Pomimo smukłej i lekkiej konstrukcji Galaxy Alpha oferuje użytkownikom wydajne podzespoły i funkcje, których użytkownicy oczekują od sztandarowych urządzeń mobilnych z serii Galaxy. Telefon wyposażono w wyświetlacz HD Super AMOLED o przekątnej 4,7 cala oraz aparat i działającą w czasie rzeczywistym funkcję HDR. Galaxy Alpha wyposażono również w zestaw takich funkcji, jak: tryb oszczędzania energii Ultra Power Saving Mode, S Health, czytnik linii papilarnych, tryb prywatny oraz możliwość współpracy z Gear Fit, Gear Live oraz Gear 2.

Galaxy Alpha trafi do sprzedaży na początku września. Początkowo urządzenie będzie dostępne w następujących wersjach kolorystycznych: Charcoal Black (węglowa czerń), Dazzling White (olśniewająca biel), Frosted Gold (matowy złoty), Sleek Silver (elegancki srebrny) i Scuba Blue (morski błękit).