PlayStation 4 “ratuje” Sony

PlayStation 4 “ratuje” Sony

Sony w ubiegłym roku zarobi “tylko” 3,1 miliarda jenów. W tym roku odnotował zysk w wysokości 25,7 miliarda jenów (a więc około ćwierć miliarda dolarów). Japoński gigant odnotował wzrosty w wielu działach, ale ten odpowiedzialny za gry wideo odnotował… 96-procentowy wzrost!

Sony po raz pierwszy od ośmiu lat sprzedał też więcej konsol od Nintendo: pierwsza z firm sprzedała ich w ostatnim roku 18,7 miliona (w tym PlayStation 3), druga “tylko” 16,3 miliona. W sumie Japończycy sprzedali 10 milionów konsol PlayStation 4.

A co z największym konkurentem PlayStation 4, a więc Xboxem One? Ostatnie oficjalne dane mamy niestety aż z kwietnia. Do tego miesiąca Microsoft sprzedał pięć milionów konsol, a Sony siedem milionów.

Sony ogłosił też, że dzięki wyprzedaży swoich gmachów i nieruchomości zwiększył swój zysk operacyjny w ostatnim kwartale o 14,8 miliarda jenów. Firma, mimo wielkiego sukcesu PlayStation 4, spodziewa się rocznej straty netto w wysokości 50 miliardów jenów. By wrócić do rentowności, planuje dalszą restrukturyzację.