Proces Microsoft kontra Samsung: pierwsze szczegóły!

Proces Microsoft kontra Samsung: pierwsze szczegóły!

Jak wynika z dokumentów ujawnionych przez sąd, Microsoft pomiędzy 1 lipca 2010 roku i 29 czerwca 2013 roku wydał 29 miliardów dolarów na rozwój i badania. Oznacza to, że gigant z Redmond wydaje na ten cel około 10 miliardów dolarów rocznie.

Dnia 30 czerwca 2013 roku Microsoft dysponował 73 tysiącami patentów i miał zawarte 1100 umów dotyczących licencjonowania własności intelektualnej. Gigantowi z Redmond w sumie płaci za patenty 25 firm, które wykorzystują system operacyjny Android, który zawiera w sobie własność intelektualną należącą do Microsoftu.

Zdaniem Samsunga, w momencie gdy Microsoft przejął dział mobilny Nokii, umowa patentowa zmieniła swoje brzmienie. Koreański gigant jest zdania, że sojusz patentowy tym samym wygasł i że to Microsoft jest winny Samsungowi pieniądze za jego patenty, jakie są wykorzystywane w telefonach Lumia.

Microsoft jest zdania, że Samsung się myli w sprawie telefonów Nokia. Dodaje jednak, że nawet jeżeli faktycznie gigant z Redmond powinien płacić Koreańczykom za ich własność intelektualną w Lumiach, to i tak nie zmienia to w żaden sposób tego, że Samsung nadal powinien płacić Microsoftowi za smartfony z Androidem.

Microsoft domaga się spłaty zaległych należności i odszkodowania za opóźnienia. Kwota owego odszkodowania nie jest znana.