Przyjemne z pożytecznym!

W tę akcję zaangażowanych jest wiele osób i wiele organizacji, w tym również nasza redakcja. Chwalimy się nią, bo jest to naszym zdaniem naprawdę dobry pomysł, który warto na różne sposoby powielać – klasyczne połączenie przyjemności z robieniem czegoś pożytecznego. Jeśli ktoś go po nas skopiuje to nie tylko nie będziemy upominać się o prawa autorskie, ale jeszcze mu serdecznie podziękujemy;-)
Przyjemne z pożytecznym!

Przyjemność to oczywiście fotografowanie. Grupa pasjonatów fotografii zebranych w ramach projektu Fotospacery.pl wybiera się w najbliższą niedzielę do schroniska w Korabiewicach. W niedużych grupach będą mieli okazję zwiedzić schronisko z wykwalifikowanymi opiekunami, zobaczyć i usłyszeć niezwykłe rzeczy, a także dotrzeć z aparatem tam, gdzie nie każdy może zostać wpuszczony. Będą także uczestniczyć w wyprowadzaniu zwierząt na spacer i przeprowadzonej specjalnie sesji zdjęciowej.

W ten nietypowy Fotospacer zaangażowała się też firma Panasonic Polska, dzięki czemu jego uczestnicy będą mieli do dyspozycji najnowsze aparaty z rodziny Lumix, zarówno kompaktowe (w tym najnowszy megazoom FZ1000), jak i z wymienną optyką (np. GH4 czy GM1). W wykonywaniu poruszających portretów zwierząt przydadzą się też niewątpliwie obiektywy Panasonic Leica 42,5 mm f/1,2.

Ciekawostką przygotowaną specjalnie dla uczestników będzie także możliwość skosztowania wegańskich i wegetariańskich potraw (także z grilla!) ufundowanych przez firmy Polsoja i Primavika.

Na czym polegać będzie nasza pomoc?

Wszystkie zdjęcia, jakie wykonamy podczas tego Fotospaceru, bezpłatnie udostępnimy schronisku. Najładniejsze ujęcia będą mogły być wykorzystane w ogłoszeniach zachęcających do adopcji zwierząt, a niektóre fotografie posłużą również do tworzenia nietypowych zestawień portretów zwierząt i… celebrytów, w ramach akcji Paka dla bezdomniaka.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie temu, by wspomóc zwierzaki również w inny sposób. Przywieziemy ze sobą karmę i zrobimy wśród uczestników zbiórkę pieniężną, jednak najważniejsze będą właśnie zdjęcia.

Jeśli chcecie się przyłączyć do naszej wyprawy, nadal jest to możliwe. Szczegółowe informacje znajdziecie w opisie specjalnie utworzonego wydarzenia na fanpage’u Fotospacery.pl.