To już pewne: HTC One M8 z Windows na pokładzie

Pisaliśmy już o tym wcześniej
To już pewne: HTC One M8 z Windows na pokładzie

i cieszymy się, że sprawa się potwierdziła. Wszystko za sprawą jednego z najważniejszych amerykańskich operatorów telefonii komórkowej – sieci Verizon. Wprawdzie jej przedstawiciele o niczym oficjalnie nie informowali ani niczego nie demonstrowali, ale… na serwerach tej firmy internauci znaleźli zdjęcie, które nie pozostawia miejsca na jakiekolwiek wątpliwości.

To bez wątpienia HTC One (M8) z systemem Windows Phone na pokładzie – i to w wersji 8.1. Od strony sprzętowej telefon wydaje się taki sam, jak jego wcześniejsza wersja z systemem Android – i prawdopodobnie rzeczywiście tak jest. Chodzi o minimalizację kosztów wprowadzenia wersji z innym systemem, tym bardziej, że prawdopodobnie będzie ona dostępna… wyłącznie w sieci Verizon.

Warto dodać, że HTC One (M8) dla Windows Phone to coś więcej niż nowy model z tym systemem. HTC naprawdę na długo dało sobie spokój z systemem Microsoftu – poprzednie telefony z okienkami na pokładzie zaprezentowało w 2012 roku. Obecnie mamy drugą połowę roku 2014 i… być może jest to pierwszy sygnał “wielkiego powrotu”. Przez te dwa lata sytuacja na rynku smartfonów mocno się zmieniła, więc – choć dalej oczywiście dominuje Android – powrót do Windows Phone może się okazać całkiem opłacalnym przedsięwzięciem.

Prawdopodobna oficjalna premiera “okienkowej” wersji HTC One (M8) to 19 sierpnia tego roku.