Vocca: żarówka sterowana głosem

Vocca: żarówka sterowana głosem

Żadnej instalacji, żadnej integracji ze smartfonem, żadnego WiFi, żadnych kabli. Konstruktorzy żarówki Vocca słusznie zauważyli, że choć inteligentne oświetlenie staje się coraz bardziej popularne w domach, to mało kto zdaje sobie sprawę, że w codziennym życiu sprawdzają się najlepiej proste pomysły. Powyższy obrazek powinien uświadomić wszystkim jak “szybko” można zapalić światło przy użyciu smartfona… No właśnie.

Vocca to gadżet, który nie sili się na żadne ambitne rozwiązania. To swego rodzaju nakładka na żarówkę, która reaguje na polecenia głosowe. Wystarczy powiedzieć “Go Vocca Light”, by światło się zapaliło lub zgasło. Dla osób, które lubią dopasowywać sprzęt pod swoje preferencje twórcy przygotowali też wersję Vocca Pro, która poprzez integrację ze smartfonem umożliwia wybranie własnej komendy głosowej i ustawienie godziny, o której światło ma się zapalić lub zgasnąć.

Pierwszy nakład inteligentnej żarówki rozszedł się już na Kickstarterze, ale drugą partię można zamówić w cenie 39$. Za 10$ więcej dostaniemy wersję PRO.

Na koniec warto też zauważyć sposób, w jaki twórcy zrealizowali kampanię. Zamiast nudnego przemówienia i błagania o pieniądze na dofinansowanie, przygotowali wpadający w ucho numer stawiający na prosty przekaz.