W WiLD zagrasz wilkiem, orłem, gigantem, a nawet rybą

Należę do osób, które krzywią się na dźwięk słowa MMO. Ale gdy zobaczyłam zwiastun WiLD nie mogłam uwierzyć, że jeszcze nikt nie wpadł na tak genialny pomysł... Moi drodzy, zobaczcie zapowiedź survivalu, którego nie będziecie się mogli doczekać.

Od dawien dawna żadna gra nie zaintrygowała mnie swoim zwiastunem tak jak właśnie WiLD. Może dlatego, że w grach rzadko kiedy mamy zobrazowaną po prostu dziką naturę. Może dlatego, że w grach stawia się głównie na zabijanie, a nie na eksplorację świata. W końcu – może też i dlatego, że żadna gra sieciowa nie pozwalała grać… rybą. Albo dzikiem, wilkiem, borsukiem, orłem,czy też leśnym bóstwem. Jestem spragniona – i myślę, że Wy, drodzy gracze również – innowacji w rozgrywce, nowych doświadczeń. Wygląda na to, że WiLD może być właśnie TAKĄ grą.

Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Michela Ancela – stworzyciela serii o Raymanie i Beyond Good & Evil. Tak naprawdę za wiele o grze jeszcze nie wiadomo, gdyż znajduje się ona w początkowej fazie tworzenia. Na pewno ma posiadać olbrzymi świat wielkości Europy, który będziemy zwiedzać o różnych porach roku i przy różnych efektach pogodowych. Wiemy także, że będziemy mogli wcielić się w dowolne stworzenie, które zobaczymy na ekranie, nawet największe i najpotężniejsze. Za każdym razem będziemy przeżywać coś nowego, nawet odwiedzając te same miejsca. Co do samego gameplayu zaś – tu brak oficjalnego komentarza. Mamy mieć po prostu dużą swobodę.WiLD pojawi się wyłącznie na konsolach PS4 i wykorzysta cały potencjał drzemiący w tym urządzeniu.

Oglądając zwiastun wyraźnie widać jednak ducha przedstawiciela survivalu – bohaterowie walczą, nie dla przyjemności, lecz by zdobyć pożywienie. Wychowują potomstwo, odkrywają nowe lądy z przyjaciółmi, składają pokłony innym postaciom. Mi już samo to wystarczy, by dobrze się bawić ze znajomymi. Zwłaszcza jeśli w grze będzie panowała identyczna atmosfera co w trailerze…

0
Źródło: Playstation
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.