World of Warcraft stracił kolejne 800 tysięcy graczy

W raporcie opublikowanym przez Activision Blizzard nie znalazły się same dobre wiadomości. World of Warcraft ma obecnie 6,8 miliona abonentów - ostatnio tak mało ludzi grało w WoWa w 2006 roku.

W porównaniu z pierwszym kwartałem 2014 roku, World of Warcraft zanotował kolejny spadek, o 800 tysięcy graczy. Twórcy gry już dawno pogodzili się z faktem, że tak dobrze jak w 2010 roku, kiedy to miesięczny abonament opłacało 12 milionów graczy, już nigdy nie będzie. Co prawda niedługo ukaże się nowy dodatek – Warlords of Draenor, przez co liczba graczy powinna zwiększyć się choć odrobinę, jednak chyba nikt nie ma już wątpliwości, że era World of Warcraft powoli dobiega końca, a jego miejsce już niedługo powoli zastąpią darmowe tytuły od Blizzarda – Hearthstone i Heroes of The Storm.

Najciekawsze pytanie, które prawie zawsze pojawia się przy okazji spadku zainteresowania World of Warcraft brzmi: czy zbliżamy się do końca ery gier MMO, czy to tylko „lokalny” problem World of Warcraft, który jak na swoje lata i tak ma całkiem niezłe wyniki. Co się stanie, kiedy liczba abonentów spadnie poniżej miliona? Pojawi się nowy, popularny tytuł, który odniesie podobny sukces, czy era gier MMO po prostu się skończy?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.