10 minut z Until Dawn – horrorem, w którym ważne są wybory moralne

Zmierzający na konsolę PS4 Until Dawn to coś przypominającego swoją konwencją klimatycznego Heavy Raina i amerykańskie horrory klasy B. Ośmiu nastolatków, jeden przeciwnik i "setki różnych zakończeń".

Unti Dawn to tytuł, który pierwotnie miał ukazać się na PS3, jednak twórcy zdecydowali się go dopracować i wydać na platformie nowej generacji. Koncepcja została ta sama – grupka przyjaciół wybiera się do leśnej chatki, gdzie szybko dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Młodzi ludzie zostają rozdzieleni i tylko od decyzji gracza zależy, kto wydostanie się cało z opresji. Nie będzie to jednak typowy slasher, a gra przygodowa przypominająca mechaniką Heavy Raina czy Beyond: Two Souls. Istotne staną się tu wybory moralne i relacje międzyludzkie. Gdy któryś z bohaterów zginie, gra potoczy się dalej, a scenariusz dopasuje się do podjętych przez nas decyzji.

Podczas EGX twórcy zaprezentowali demo gry, dzięki czemu możemy przyjrzeć się z bliska właściwej rozgrywce. Widać tu wyraźnie inspiracje takimi filmami jak chociażby „Piła” czy „Piątek, trzynastego”. Until Dawn nie posiada jeszcze dokładnej daty premiery, ale ma zadebiutować nie wcześniej niż w przyszłym roku.

0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.