Beyond Eyes zabierze nas do świata niewidomych

Oryginalny pomysł na grę wspiera studio Team17.

Pamiętacie Unfinished Swan? Dziwną, lecz piękną grę, w której świat wyglądał jak pusta kartka papieru, a kształty otoczenia wychodziły z bieli dopiero po obrzuceniu ich kulkami farby? Beyond Eyes bardzo mi ten tytuł przypomina.

W grze wcielimy się w 10-letnią dziewczynkę Rae, która straciła wzrok w dzieciństwie. Od czasu wypadku bardzo obawia się hałasu i nigdy nie wychodzi z domu dalej niż do przylegającego ogródka. Jej jedynym towarzyszem zabaw jest kot Nani. Gdy zwierzątko pewnego dnia znika, dziewczynka postanawia po raz pierwszy pokonać swój lęk i odszukać swojego przyjaciela. Ponieważ Rae jest niewidoma my także, jako gracze, nie zobaczymy tu zbyt wielu szczegółów. Wygląda na to, że będziemy poruszać się w wypełnionej dźwiękami przestrzeni, która zamaluje się dopiero pod naszymi stopami. Z pewnością będzie to dość niezwykłe doświadczenie.

Premiera Beyond Eyes zaplanowana jest na przyszły rok dla komputerów PC i niesprecyzowanych jeszcze konsol. Za produkcję odpowiada jednoosobowe, holenderskie studio Tiger & Squid.