Blizzard odwołał Project Titan!

Studio jak na razie nie planuje nowego MMO.

Nad Titanem od początku wisiały czarne chmury. Przypomnijmy, że w maju 2013 studio Blizzard postanowiło porzucić dotychczasowe prace nad grą i zacząć jej tworzenie od początku. Współzałożyciel studia Blizzard i jego obecny CEO powiedział:

Stworzyliśmy World of Warcraft i byliśmy pewni, że wiemy jak tworzyć gry MMO. Chcieliśmy stworzyć najbardziej ambitną grę z tego gatunku [chodzi o Project Titan], jednak coś poszło nie tak. Zabrakło frajdy, zabrakło pasji.

Decyzja o porzuceniu prac nad grą była bardzo trudna, jednak Metzen uważa, że wyjdzie ona Blizzardowi na dobre. Jeśli jednak jej twórcy uznali, że nie jest wystarczająco dobra, to ciężko kwestionować ich decyzję. Nie jest to również pierwszy raz, kiedy Blizzard odwołał prace nad jakimś projektem. Ten sam los spotkał Warcraft Adventures oraz StarCraft: Ghost. CEO Blizzarda dodał również, że kontynuacja prac nad Project Titan wpłynęłaby negatywnie na atmosferę w samym studiu, a takie produkcje jak Hearthstone, czy nadchodząca MOBA: Heroes of The Storm przypomniała Blizzardowi, że mniejsze projekty wcale nie są gorsze i, że studio nie musi do końca życia robić gier z gatunku MMO. Dlatego też nie spodziewajcie się żadnej gry z tego gatunku w najbliższej przyszłości. Przynajmniej nie od Blizzarda.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News