Czy Chromebooki mogą służyć do zabawy?

Czy Chromebooki mogą służyć do zabawy?

13,3-calowy (33,8 cm) ekran Chromebooka dostępny jest w dwóch wersjach – w Full HD lub HD. Uzupełnienie zestawu stanowią głośniki stereo firmy Skullcandy umiejscowione pod klawiatur.

Przy wadze 1,35 kg i cienkiej konstrukcji Chromebook 2 został zaprojektowany do podróżowania. Mobilność została dodatkowo wzmocniona baterią, która zapewni 11,5 godziny nieustannej pracy. Dodając do tego moc procesora Intel Celeron otrzymujemy laptop zdolny zapewnić produktywność przez cały dzień.

Dzięki szybkiemu połączeniu z Internetem poprzez Google Chrome użytkownicy otrzymują natychmiastowy dostęp do najnowszych aktualizacji i aplikacji. Kamera internetowa HD i podwójny mikrofon umożliwiają wideorozmowy z przyjaciółmi, rodziną i kolegami.

Nowy Chromebook Toshiba jest przystosowany do przechowywania danych w chmurze. Dzięki łączności Wi-Fi i prawie 100 GB darmowej pamięci w chmurze poprzez preinstalowany Google Drive, wszystkie dane są automatycznie synchronizowane. Pozwala to na prosty dostęp do przechowywanych zasobów z poziomu innych urządzeń.

W ramach usługi Google Drive użytkownicy mogą również korzystać z Google Docs –narzędzia do edycji i udostępniania dokumentów. Ponieważ Chromebook jest kompatybilny z systemem Android przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi jest proste.

Toshiba’s Chromebook 2 będzie dostępny na europejskim rynku w pierwszym kwartale 2015 roku.