Daqri – kask do rozszerzonej rzeczywistości

Daqri – kask do rozszerzonej rzeczywistości

Daqri trafi do sprzedaży już w październiku i choć producent nie zdradził jeszcze ceny swojego produktu to jego prezentacja powinna zrobić na Was wrażenie. Urządzenie jest połączeniem tradycyjnego kasku ochronnego z technologią rozszerzonej rzeczywistości. Niestety obraz nie będzie wyświetlany na przedniej szybce, ale na szkłach znajdujących się pod nią. Na kasku zamontowana jest kamera, która pozwala uzyskać pełen podgląd otoczenia (360 stopni).

Producent wierzy, że technologia rozszerzonej rzeczywistości pozwoli pracownikom przemysłowym, naukowym czy budowlanym na bardziej wydajną i bezpieczną pracę. W teorii (bo wszystko zależy od twórców aplikacji) użytkownik będzie mógł spojrzeć na dany przyrząd czy instrument, by uzyskać informacje na temat jego funkcjonalności, optymalnych warunków pracy, czy jakichkolwiek innych danych.

Oprócz zastosowania systemu opartego na Androidzie, dwóch procesorów Snapdragon i opisanej wcześniej kamery nie wiadomo jeszcze jakie inne podzespoły trafią do urządzenia. Premiera Daqri jednak zbliża się wielkimi krokami i prawdopodobnie w przyszłym miesiącu usłyszymy więcej na jego temat.