Francuzi chcą podbić nasz kraj

Francuzi chcą podbić nasz kraj

Wiko Mobile od początku realizuje strategię dynamicznego rozwoju. Firma, która powstała we Francji w 2011 r., w ciągu zaledwie trzech lat osiągnęła pozycję drugiego co do wielkości sprzedawcy smartfonów na tamtejszym rynku. Użytkownicy doceniają przede wszystkim wzornictwo urządzeń, dobrą relację jakości do ceny oraz wybór modeli odpowiadających zróżnicowanym wymaganiom. Z dniem 24 września br. Wiko wprowadza swoje produkty do sprzedaży w Polsce.

“Z radością wprowadzamy markę Wiko na polski rynek. Głęboko wierzymy, że połączenie oryginalnego wzornictwa, nowoczesnych technologii, jakości i konkurencyjnych cen spotka się z pozytywnym przyjęciem wśród polskich konsumentów” — powiedział Paweł Orliński, szef polskiego oddziału Wiko.

Do najbardziej wymagających fanów urządzeń mobilnych adresowany jest flagowy model Wiko Highway. Smartfon ten jest jednym z pierwszych urządzeń napędzanych ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT6592 o taktowaniu do 2 GHz. Highway wyposażony jest w system Android KitKat 4.4, a także bardzo jasny, 5-calowy wyświetlacz IPS Full HD. Posiadacze tego modelu mogą uwiecznić wyjątkowe chwile za pomocą tylnej kamery z matrycą o rozdzielczości 16-megapikseli. Przedni obiektyw o rozdzielczości 8-megapikseli przyda się do wideo rozmów oraz zdjęć selfie. 2 GB pamięci RAM zapewnić powinny płynne działanie wielu aplikacji jednocześnie. Pliki multimedialne i prywatne dokumenty zmieszczą się we wbudowanej pamięci o pojemności 32 GB.

Trafnym wyborem dla osób lubiących urozmaiconą kolorystykę będzie Wiko Rainbow, smartfon dostępny w żółtej, zielononiebieskiej oraz klasycznej, czarnej obudowie. Model ten posiada 5-calowy wyświetlacz IPS HD. Za wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,3 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Główny aparat z matrycą 8Mpix pozwala nagrywać filmy w rozdzielczości Full HD. Z przodu umieszczono obiektyw z matrycą 2Mpix. Podobnie jak we flagowym modelu Highway, w Wiko Rainbow zainstalowany jest system Android KitKat 4.4.

Konsumenci stawiający pierwsze kroki w świecie urządzeń mobilnych mogą wybierać spośród podstawowych modeli Goa, Bloom, Sunset i Lenny.

Sugerowane ceny detaliczne smartfonów Wiko:

  • Wiko Highway – 1399 zł
  • Wiko Rainbow – 629 zł
  • Wiko Goa – 249 zł
  • Wiko Bloom – 499 zł
  • Wiko Lenny – 499 zł
  • Wiko Sunset – 299 zł n
  • Wiko Goa – 249 zł
  • Wiko Lenny – 499 zł